رعایت نکات ایمنی در نظافت منزل

از چه موادی شوینده ای برای نظافت منزل استفاده نکنیم ؟
20 مهر 1400
تاثیر نظافت منزل در روح و جسم انسان
20 مهر 1400

نظافت منزل امری حساس است که اگر همراه با بی دقتی انجام شود ممکن است برای شما و یا نظافتچی مشکلاتی به بار بیاورد بنابراین رعایت نکات ایمنی حین انجام کار یکی مهمترین اموریست که باید رعایت شود
در این مقاله نکاتی ذکر شده تا از بروز هرگونه حوادث ناخوشایند جلوگیری شود

1-در هنگام شستشو و استفاده از مواد شوینده می بایست از مخلوط کردن یک سری از مواد شوینده مانند سفید کننده و پاک کننده های شیمیایی با آب گرم و یا استفاده از آن در محیط های بسته که بخار آب در آن موجود است اجتناب کرد.

2-استفاده کردن از ماسک و دستکش به هنگام مصرف مواد اسیدی  و همچنین استفاده از لباس کار مناسب ،ترجیحا استفاده از لباسهای آستین بلند.

3-استفاده نکردن از وسایل غیر ایمنی برای دسترسی به ارتفاع بالاتر و پرهیز استفاده از زیر پایی هایی مانند جعبه و نردبان های نا مطمئن که خطر سقوط از ارتفاع را افزایش می دهد.

4-پاک کردن شیشه ها و پنجره های ترجیحا از داخل انجام پذیرد  و از رفتن بر روی نرده ها و قرنیز های پنجره خودداری شود.

5-هنگام نظافت وسایل برقی از قبیل کلید پریزها ،لوستر و روشنایی  و … پیش از شروع  به نظافت ابتدا برق آن وسیله برقی را قطع نمائید.(باید متذکر شد که لوازم برقی به هیچ وجه با آب تماس نداشته باشد و از ریختن آب بر روی کلید ، پریز و سیم برق اکیدا خودداری شود.

6-برای پاک کردن دیوار ها از اسپری هایی که حاوی مواد اسیدی می باشند دوری کرد و برای نظافت دیوار ها می توان از محلول آب ولرم و صابون استفاده کرد و با یک اسفنج بر روی دیوار کشیده و با یک دستمال تمییز پاک کنید.

7-برای پاک کردن سنگها  و موزاییک به هیچ وجه از جوهر نمک استفاده نشود ، زیرا باعث بوجود آمدن لکه هایی بر روی سنگ ها می شود که فقط اصطلاحا با کف سابی از بین می رود که متحمل هزینه ی زیادی می باشد.

8-هنگام نظافت لوستر بهتر است از دمپایی پلاستیکی استفاده شود که خطر برق گرفتگی به صفر برسد و مشکلی بوجود نیاید.

پایدار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02191300951