تاثیر نظافت منزل در روح و جسم انسان

رعایت نکات ایمنی در نظافت منزل
20 مهر 1400
مهمترین بخش نظافت منزل کجاست ؟
20 مهر 1400

شاید برایتان پیش آمده باشد در سفر وسیله ی نقلیه تان خراب شده و ناچار پا به خانه هایی گذاشته باشید که نه با شکوهند نه مجلل بلکه در کمال سادگی و بی هیچ زرق برقی چنان احساس آرامش و امنیتی به شما داده اند که مات در و دیوار شده اید و از خودتان می پرسید دلیل این همه احساس راحتی که دارید چیست ؟
برای پاسخ دادن به این سوال کمی از مبحث انرژی در فیزیک کوانتوم بهره میگیریم
اگر پذیرفته باشید که هر آنچه در جهان هستی وجود دارد از جنس انرژی و فرکانس است و بر همین اساس محاسبه میشود پس باید قبول داشته باشید که این انرژی می تواند کم و زیاد یا مثبت و منفی شود و بدیهی ست که مکان های آلوده ، ناپاک ، نا منظم و ناامن حامل انرژی منفی هستند و دقیقا به همین خاطر است که علم فنگ شویی به نظم و قرار دادن صحیح وسایل منزل در کنار هم تاکید دارد تا انرژی حاصله از چیدمان اشیا مثبت باشد اما قبل از چیدمان منزل باید بدانید تمیز بودن یکی از اصلی ترین مواردی ست که بر سطح و میزان انرژی حاصله تاثیر گذار است پس در واقع شما با نظافت منزل نه تنها خانه ای تمیز دارید بله ذهن و روح پاک و آرامی هم خواهید داشت از انرژی های منفی دور خواهید بود و از انجایی که آرامش برای روح یک نیاز اساسی است و مثل خوراک برای جسم تلقی میشود ، شما با نظافت منزل در واقع ذهن و روحتان را نیز از آلودگی ها پاک کرده و به آن خوراک می رسانید

در خیلی از موارد دیده شده که روانشناسان به مراجعین خود توصیه کرده اند برای حذف استرس ، اضطراب و نگرانی از زندگی امروزی روزانه مدت زمانی را به مدیتیشن اختصاص بدهند و حتما پیش از آن به نظافت منزل رسیدگی کنند زیرا یکی از اصول مهم مدیتیشن مکان پاک، لباس تمیز و نظم و آرامش اولیه ی محیط است و قطعا پاکسازی روح در فضایی که پر از بی نظمی ، آلودگی و میکروب است امکان پذیر نمی باشد .

عنوان ۷:مهمترین بخش نظافت منزل کجاست ؟
شما چه پاسخی به این سوال میدهید ؟ نظرتان چیست؟ کدام بخش از خانه برایتان آنقدر مهم است که هنگام نظافت اول به سراغ آن می روید شاید نظافت سرویس بهداشتی و یا سالن پذیرایی برایتان از همه مهمتر باشد اما قطعا میدانید آشپزخانه قلب خانه است همان جاست که شما روزانه به دفعات به آنجا میروید خوراک تان را حاضر میکنید و حتما قبول دارید که باید مهمترین و اصلی ترین بخش در برنامه ی نظافت خانه باشد بنابراین در این مقاله نکاتی پیرامون ترفند هایی برای راحت تر تمیز کردن آشپزخانه مطرح می کنیم تا در مدت زمان کم به نتایج مقبولی برسید :

با هیدروژن‌پراکسید و جوش‌شیرین به جان سینی های قدیمی فر بیوفتید !

ترکیب جوش‌شیرین و هیدروژن‌پراکسید فقط سینک و وان را دوباره نو و تمیز نمی‌کند و حتی می‌تواند کهنه‌ترین و مستعمل‌ترین سینی‌های فر را نیز دوباره نو و سالم کند.
کافی است که روی سینی فر جوش‌شیرین بپاشید؛ سپس کمی هیدروژن‌پراکسید اسپری کنید و پس از آن دوباره لایه دیگری از جوش‌شیرین را روی سینی بپاشید. پس از چند ساعت، سینی فر را پاک و تمیز کنید که اکنون دیگر ترمیم و نو شده است.

 

جلادادن قسمت‌های چوبی با روغن لیمو و سرکه

آیا روش‌های طبیعی را به مواد و محصولات شیمیایی ترجیح می‌دهید؟ این جلادهنده ی چوب خانگی عطر و درخششی دوست‌داشتنی ایجاد می‌کند. برای درست‌کردن آن، نصف بطری اسپری را با روغن لیمو و نصف دیگر را با سرکه سفید پر کنید. محلول را مستقیم روی دستمال میکروفایبر خشک اسپری کنید و با آن، قسمت‌های چوبی مانند کابینت‌ها، در و قرنیزهای چوبی را پاک کنید.

پاک‌کردن هود آشپزخانه با روغن

هود آشپزخانه چربی و روغن را به خود جذب می‌کند. وقتی با گذشت زمان، گردوغبار روی این چربی‌ها می‌نشیند، تمیزکردن سطح هود با شوینده‌های معمولی بسیار سخت می‌شود. یکی از بهترین ترفندهای تمیز کردن آشپزخانه استفاده از روغن‌نباتی برای تمیزکردن هود آشپزخانه است. کافی است که چند قطره روغن‌نباتی را روی دستمال پارچه‌ای یا کاغذی بریزید؛ سپس سطح هود آشپزخانه را با آن پاک کنید تا جرم و کثیفی پاک شود.

برای پاک‌کردن گردوغبار چسبناک آشپزخانه هم می‌توانید از روغن پخت‌وپز یا روغن معدنی استفاده کنید. نیازی نیست که روغن را به اطراف بپاشید؛ فقط باید کمی از آن را روی حوله کاغذی بریزید و با آن لکه‌ها و کثیفی‌ها را پاک کنید. سپس با کمی مایع ظرف‌شویی و آب گرم، روغن را پاک کنید.

 

استفاده از پودر شربت میوه در ماشین ظرف‌شویی

رسوبات آب سخت با گذشت زمان در ماشین ظرف‌شویی جمع می‌شوند. اگر ماشین ظرف‌شویی‌تان دیگر ظرف‌ها را کاملا تمیز نمی‌کند، شاید وقت آن رسیده است که سراغ پودر شربت میوه‌ای بروید. برای استفاده از این روش تميز كردن آشپزخانه، یک بسته کامل پودر شربت میوه‌ای را داخل ماشین ظرف‌شویی خالی بریزید و بگذارید دستگاه یک چرخه کامل کار کند. سپس ظرف‌های کثیف را داخل ماشین ظرف‌شویی بگذارید و دستگاه را روشن کنید تا یک چرخه کامل دیگر کار کند. در پایان، ظرف‌های خود را که تمیز و درخشان شده‌اند، از ماشین بیرون بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

02191300951